3:9 36 min. Andrzej Szymański
REKORD: Krzysztof Burnecki – Andrzej Szal, Piotr Pawełek, £ukasz Mentel, Andrzej Szymański; Wojciech £ysoń, Dawid Wiśniewski, Piotr Szymura, Piotr Bubec; Jacek Włoch, Daniel Lech
.
Tychy 9.03.2008 r. godz. 15.00
Zawodnicy Rekordu przystąpili do spotkania bardzo skoncentrowani. Ewentualna strata punktów w Tychach znacząco skomplikowałaby walkę o awans do Ekstraklasy futsalu. Dodatkowo większość naszych zawodników dobrze pamiętała, że mecze w małej tyskiej hali nigdy nie były dla nich łatwe. W ubiegłym sezonie to właśnie tu Rekord przegrał aż 1:5
Na pierwszą bramkę meczu trzeba było czekać do 7 minuty meczu. Wówczas Piotr Pawełek podał z rzutu rożnego do Andrzeja Szymańskiego, a ten ostatni stojąc tyłem do bramki zdołał ulokować piłkę w siatce.
W 9 min. bramkarz Rekordu Krzysztof Burnecki po raz pierwszy został zmuszony do maksymalnego wysiłku wychodząc obronną reką w sytuacji sam na sam z napastnikiem gospodarzy.
W 12 min. na 2:0 dla Rekordu podwyższył Piotr Bubec wykorzystując dokładne podanie od Wojciecha £ysonia . W chwilę po tym gospodarze powinni zdobyć kontaktową bramkę, lecz Krzysztof Burnecki ponownie wybronił strzał z najbliższej odległości.
W 15 min. pozostawiony bez opieki Andrzej Szal mocnym strzałem w lewy róg bramki po raz trzeci zmusił do kapitulacji bramkarza Rodakowskiego.
Na minutę przed końcem pierwszej połowy Wojciech £ysoń rozpoczął kolejną składną akcję gości .Podał do Piotra Szymury ten z kolei wyłożył piłkę Piotrowi Bubcowi, lecz... jego strzał obronił rękoma obrońca gospodarzy. Rzut karny na bramkę zamienił Piotr Bubec
Po przerwie w 22 minucie spotkania tyszanie zdobywają pierwszą bramkę. Uczynił to Rafał Ptak wykorzystując podanie po rzucie rzut wolnym.
Zdobyty gol zadziałał mobilizująco na gospodarzy i między 23 i 24 minutą doskonale usposobiony Krzysztof Burnecki dwukrotnie uchronił gości przed utratą gola.
W 26 minucie Andrzej Szal zdecydował się na strzał z dystansu i Rekord znowu prowadził różnicą 4 bramek .
3 minuty później było już 6:1 dla Rekordu, a to za sprawą Andrzeja Szymańskiego, który wykorzystał podanie Piotra Pawełka. W 32 minucie losy meczu zostały praktycznie rozstrzygnięte, gdyż po bramkach Piotra Bubca i Andrzeja Szala było już 8:1 dla Rekordu.
Nie mająca nic do stracenia drużyna Rodakowskiego Tychy wycofała wówczas z gry bramkarza. Po kilku minutach przyniosło to skutek. Najpierw Andrzej Jałowy , a następnie Adam Mateja zmniejszyli rozmiary porażki tyszan. Nie bez znaczenia na utratę bramek miała wówczas nerwowa atmosfera w zespole Rekordu .
Ostatniego gola meczu zdobył Andrzej Szymański wykorzystując podanie ... Krzysztofa Burneckiego .

Teraz przed zespołem trenera Marcina Biskupa mecze 1/16 Pucharu Polski. Zawody z udzaiałem Grembacha Zgierz (I liga) , Marexu Chorzów (II liga), KP Mosina (III liga wielkopolska) oraz Rekordu odbędą się za tydzień w niedzielę 16 marca od godziny 14.00. w hali w Cygańskim Lesie.
Natomiast za 2 tygodnie na naszym obiekcie szlagierowy pojedynek, którego wynik zadecyduje o tym kto w przyszłym zagra na parkietach I Polskiej Ligi Futsalu !
Do Bielska-Białej przyjedzie wówczas aktualny lider - zespół Gwiazdy Ruda Śląska. Po dzisiejszym zwycięstwie nad Rodakowskim Tychy Rekord traci do pierwszego zespołu II ligi zaledwie 1 punkt. ( Gwiazda ma o jeden mecz do rozegrania więcej ).
Warto zaznaczyć, że wygrana w Tychach to kolejny, dziewiąty mecz ligowy Rekordu bez porażki ( 8 zwycięstw i 1 remis ). Ostatnią ligową porażkę bielszczanie ponieśli ... 11.11.2007 roku w meczu z Gwiazdą Ruda Śląska 1:2 .