aktualności
o klubie
futsal
liga okręgowa
drużyny młodzieżowe
ośrodek szkoleniowy
sponsoring
BLF
linki

 
 

1/8 Pucharu Polski w futsalu

PA Nova Gliwice i Rekord Bielsko-Biała w 1/4 finału Pucharu Polski !


Bielsko-Biała 30 marca 2008 r. godz.14.00
Skład Rekordu: Krzysztof Burnecki – Andrzej Szal, Piotr Pawełek, Robert Korytkowski, £ukasz Mentel, Andrzej Szymański; Daniel Lech, Dawid Wiśniewski, Piotr Szymura, Piotr Bubec, ; Mateusz Maga, Sebastian £aciak, Jacek Włoch .

BIELSKO-BIA£A (30 marca 2008 r. godz. 14.00). Już po dwóch kolejkach spotkań turnieju w hali Rekordu w Bielsku-Białej zespoły PA Nova Gliwice i BTS Rekord zapewniły sobie awans do ćwierćfinałów Pucharu Polski. Okazało się, że dla końcowego układu tabeli bardzo istotny był już pierwszy mecz Rekordu z Pogonią 04 Szczecin. Pierwszoligowcy trafili na bardzo walecznych rekordzistów, którzy koniecznie chcieli wyeliminować portowców z dalszej gry. Gospodarze turnieju raz po raz zaskakiwali bramkarza Pogoni 04 strzałami z dystansu, gole zdobyli jednak po kąśliwych, nieoczekiwanych uderzeniach Piotrów – Bubca i Szymury z 5 – 7 metrów. Pogoń nie chciała rezygnować przynajmniej z remisu i w ostatnich fragmentach meczu walka zrobiła się dramatyczna – zwłaszcza po kontaktowym golu reprezentanta kraju £ukasza Żebrowskiego. Na szczęście rekordziści „zwarli szyki obronne” i poradzili sobie w trudnych nawet chwilach ze szczecińską „nawałnicą”. Bardzo dobrze usposobiony był – jak zwykle – bielski bramkarz Krzysztof Burnecki.
Drugi mecz rekordziści rozegrali z zespołem Red Devils La Bamba Chojnice. „Czerwone Diabły” są aktualnie liderem II grupy II ligi, a w ich szeregach wystąpili tak znani zawodnicy jak: Jacek Burglin, Artur Chrzonowski i Mariusz Kazimierczak .
Futsalowcy z Chojnic okazali się również bardzo trudnym rywalem. Mimo usilnych starań z obu stron, żadnemu zawodnikowi nie udało się jednak zdobyć gola i mecz zakończył się podziałem punktów. Rekordziści mieli już wówczas cztery punkty na koncie i od spotkania Pogoni z Red Devils La Bamba Chojnice zależała lokata Rekordu w turnieju. „Czerwone Diabły” grały dobrze, dopóki miały siły. Z upływem czasu rosła przewaga szczecinian, którzy zdobyli pierwsze punkty w turnieju kosztem Red Devils La Bamba. Awans Rekordu stał się faktem. W ostatnim meczu imprezy rekordziści zmierzyli się z zespołem PA Nova, który wcześniej wygrał obydwa spotkania. Główny kandydat do tegorocznego mistrzostwa Polski był lepszy również od Rekordu, mimo dzielnej postawy zawodników gospodarzy.
W kolejnej rundzie rozgrywek pucharowych rekordziści zmierzą się z Akademią Słowa Poznań, Hurtapem £ęczyca i Jachymem Tychy. Miejsce turnieju zostanie wylosowane. Miejmy nadzieję, że ponownie będzie nim Bielsko-Biała i w hali w Cygańskim Lesie zobaczymy kolejne ekipy czołowych polskich pierwszoligowców. ćwierćfinały zostaną rozegrane 12-13 kwietnia.
Zadowolony z sukcesu swych podopiecznych był trener Rekordu Marcin Biskup:
– Kluczowe dla nas były dwa pierwsze mecze w bielskim turnieju. Cieszę się szczególnie ze zwycięstwa nad szczecińską Pogonią, po bardzo dobrym meczu. Myśleliśmy, że cztery punkty wystarczą do awansu i tak też się stało. Dlatego w spotkaniu z chojnickimi „Czerwonymi Diabłami” było już trochę kalkulacji. Jeśli chodzi o mecz z PA Nova, nie udało nam się uszczknąć rywalom choćby punktu. Byli lepsi, szczególnie dobrze potrafili wykorzystać stałe fragmenty gry, choć przy stanie 2:0 dla Novej moi podopieczni dwukrotnie trafili w słupek. Mimo porażki z PA Nova jesteśmy bardzo zadowoleni z awansu do czołowej ósemki rozgrywek. O tym, jak wielkim sukcesem było pokonanie Pogoni, świadczyć może jej bezapelacyjne zwycięstwo nad „Czerwonymi Diabłami”. Cieszę się, że w turnieju mogli zagrać młodzi zawodnicy i pokazali się również z dobrej strony. Teraz skupiamy się już na meczu z AZS Katowice. Chcemy zrobić kolejny krok w kierunku ekstraklasy – powiedział Marcin Biskup.

Oto wyniki spotkań 1/8 finałów Pucharu Polski:

Rekord Bielsko-Biała – Pogoń 04 Szczecin 2:1 (1:0)
1:0 – Piotr Bubec w 10 min.
2:0 – Piotr Szymura w 18 min.
2:1 – £ukasz Żebrowski w 21 min.

PA Nova Gliwice – Red Devils La Bamba Chojnice 2:0 (2:0)
1:0 – Błażej Korczyński w 9 min.
2:0 – Szymon Maksym w 11 min.

Rekord Bielsko-Biała – Red Devils La Bamba Chojnice 0:0

PA Nova Gliwice – Pogoń 04 Szczecin 4:2 (2:1)
1:0 – Dariusz Brauhoff w 2 min.
2:0 – Błażej Korczyński w 3 min.
2:1 – Daniel Maćkiewicz w 10 min.
3:1 – Michał Cygnarowski w 15 min.
4:1 – Błażej Korczyński w 15 min.
4:2 – Paweł Jatczak w 20 min.

Pogoń 04 Szczecin – Red Devils La Bamba Chojnice 7:3 (3:3)
0:1 – Mariusz Kaźmierczak w 2 min.
1:1 – Daniel Maćkiewicz w 2 min.
1:2 – Piotr Papierowski w 4 min.
2:2 – £ukasz Żebrowski w 6 min.
2:3 – Artur Chrzonowski w 12 min.
3:3 – Andrzej Sydor w 12 min.
4:3 – Andrzej Sydor w 16 min.
5:3 – Daniel Maćkiewicz w 19 min.
6:3 – Patryk Konopka w 21 min.
7:3 – Paweł Dąbrowski w 24 min.

Rekord Bielsko-Biała – PA Nova Gliwice 1:3 (0:2)
0:1 – Mateusz Pawlak w 4 min.
0:2 – Szymon Maksym w 8 min.
0:3 – Przemysław Dewucki w 22 min.
1:3 – Piotr Szymura w 23 min.

Końcowa tabela turnieju:
1. PA Nova Gliwice 3 9 9:3
2. Rekord Bielsko-Biała 3 4 3:4
3. Pogoń 04 Szczecin 3 3 10:9
4. Red Devils La Bamba Chojnice 3 1 3:9


Piotr Szymura w akcji w meczu z Red Devils Chojnice.

dodał: Jan Picheta/admin
30-03-2008

zobacz komentarze(2)
dodaj własny komentarz


powrotNajblizsze mecze:


Futsal

koniec sezonu


Liga okręgowa

koniec sezonu


mailto: admin