aktualności
o klubie
futsal
liga okręgowa
drużyny młodzieżowe
ośrodek szkoleniowy
sponsoring
BLF
linki

 
 

Liderzy w hali Rekordu.

1/8 Pucharu Polski w futsalu.


W najbliższą niedzielę w hali Rekordu znów zobaczymy asy polskiego futsalu. Tym razem w turnieju 1/8 Pucharu Polski na parkiecie w Cygańskim Lesie pojawią się zawodnicy czołowych klubów I i II Polskiej Ligi Futsalu.
Obok drużyny Rekordu wystąpią zespoły PA Nova Gliwice, Red Devils La Bamba Chojnice i Pogoni 04 Szczecin. Gliwiczanie mają co prawda punkt mniej od lidera ekstraklasy – Hurtapu £ęczyca, ale do rozegrania jeszcze dwa mecze więcej niż pierwsza drużyna w tabeli. Należy zatem spodziewać się, że po latach przerwy odzyskają krajowy prymat. Zawodnicy Novej przybędą opromienieni ostatnim zwycięstwem 8:5 nad obrońcą tytułu – Clearexem w Chorzowie, gdzie aż pięć goli zdobył ich lider Błażej Korczyński. Zobaczymy, czy podobną dyspozycję strzelecką pokaże również w Bielsku-Białej. PA Nova jest zdecydowanym faworytem bielskiego turnieju.
W hali Rekordu pojawią się ponadto dwie najlepsze ekipy z północy kraju. Szósta w tabeli ekstraklasy Pogoń Szczecin jest groźna nie tylko we własnej hali. W jej szeregach zapewne zobaczymy reprezentantów kraju £ukasza Żebrowskiego, Pawła Dąbrowskiego, Andrzeja Sydora czy Tomasza Wydmuszka (reprezentant Polski w piłce plażowej).
W walce o drugą, premiowaną awansem do 1/4 PP lokatę nie są bez szans także liderzy obu grup II ligi – Red Devils La Bamba Chojnice i Rekord Bielsko-Biała. W zespole „Czerwonych Diabłów” ujrzymy znanych z pierwszoligowych parkietów reprezentantów Polski – Mariusza Kaźmierczaka, Tomasza Bronera czy Marka Cirkowskiego.
Występ w najmocniejszym składzie awizują również bielszczanie.
– Będziemy grali najlepiej, jak potrafimy – obiecuje trener Rekordu Marcin Biskup. – Na pewno zrobimy wszystko, żeby awansować. Nie znaczy to, iż nie dam pograć młodym zawodnikom. W rozgrywkach pucharowych nie ma takiego obciążenia psychicznego, jak w walce o awans do ekstraklasy, więc będzie się im grało łatwiej. Najważniejsze jest to, aby nie było – odpukać w niemalowane – kontuzji. Mówię to także w kontekście naszych meczów z AZS Katowice i Uposem Knurów oraz mistrzowskich spotkań drużyny Piotra Kusia w lidze okręgowej – powiada trener Marcin Biskup.
Interesujące jest to, iż na krzesełkach trenerskich zasiądą w niedzielę w hali Rekordu dwaj niegdysiejsi szkoleniowcy reprezentacji – Tomasz Aftański (Red Devils) i Roman Sowiński (PA Nova). Ciekawe, czyja myśl szkoleniowa tym razem zwycięży? Początek turnieju w niedzielę 30 marca o g. 14.00.


dodał: Jan Picheta
28-03-2008

zobacz komentarze(0)
dodaj własny komentarz


powrotNajblizsze mecze:


Futsal

koniec sezonu


Liga okręgowa

koniec sezonu


mailto: admin