aktualności
o klubie
futsal
liga okręgowa
drużyny młodzieżowe
ośrodek szkoleniowy
sponsoring
BLF
linki

 
 

Żacy Rekordu też wygrali z Gwiazdą.


Powoli tradycją staje się organizowanie meczów drużyn młodzieżowych przed spotkaniami seniorów zaprzyjaźnionych klubów – Gwiazdy Ruda Śląska i Rekordu Bielsko-Biała. Do tradycji także należy, iż spotkanie seniorów wygrywa zespół tego klubu, który triumfował w przedmeczu młodzieży. Nie inaczej było w pojedynku XIX kolejki rozgrywek drugiej ligi futsalu. Nic dziwnego, że rekordziści pokonali „gwiazdorów” w spotkaniu seniorów, skoro wcześniej… żacy Rekordu wygrali ze swymi rówieśnikami z Halemby.
Tym razem w przedmeczu grali chłopcy urodzeni w r. 1997 i młodsi. W spotkaniu, które trwało godzinę, podopieczni Daniela Lecha i Jana Pichety zwyciężyli podopiecznych Michała Grzywaczewskiego 10:6. Pojedynek był bardzo dramatyczny i obfitował w wiele pięknych akcji z obu stron. Początkowo skuteczniejsi byli zawodnicy gości, ale w miarę upływu czasu coraz lepiej radzili sobie rekordziści, którzy objęli nawet prowadzenie 8:3. W zespole Rekordu świetnie grali zawodnicy, którzy występowali zarówno w bramce, jak i w polu – Damian Dudała i Paweł Szumlas; w przednich formacjach dominowali skuteczni dryblerzy i strzelcy – Damian Hilbrycht i Dominik Lekki. Wiele udanych zagrań zademonstrowali ponadto Patrykowie: Drewniak, Lekki i Wasilewski.
Warto dodać, iż klub z Halemby prowadzi bardzo dobrą pracę z młodymi zawodnikami i drużyny młodzieżowe Gwiazdy należą w każdym niemal roczniku do czołówki na Śląsku – podobnie zresztą jak zespoły Rekordu w Beskidach. Dlatego m. in. mecze młodzieży Gwiazdy i Rekordu są zazwyczaj bardzo zacięte i wyrównane.


dodał: Jan Picheta
24-03-2008

zobacz komentarze(0)
dodaj własny komentarz


powrotNajblizsze mecze:


Futsal

koniec sezonu


Liga okręgowa

koniec sezonu


mailto: admin